
Laciné pergoly
Výmluva na to, že je to drahá záležitost je myslím už dávno pryč. Ačkoli je na druhou stranu zase fakt, že pro někoho může být hodně i tisícovka. Ale zas tak chudí určitě nejste, takže si pergolu můžete klidně pořídit.
Všeobecně se na stavbě šetřit nemá, ale my chceme láci, takže můžeme počítat s méně kvalitními stavebními prvky. Trámky a dřevem všeobecně. Tou nižší kvalitou nechápejte dřevo odněkud ze skládky, prohnilé či jinak znehodnocené. Je to normální kvalitní dřevo, ale již prostě nesplňuje kritéria, aby mohlo být zařazeno do té nejvyšší kategorie. Takže se skutečně nebojte, že vám pergola za týden spadne na hlavu. Ostatně, firma vám dává záruku na celou stavbu, nechcete-li si ovšem vše dělat sami. To už ani není tak otázka peněz, ale znalostí a zkušeností.
Pokud na to máte, klidně to udělejte, ale pak se nedivte, že při prvním dešti či poryvu větru nebude na místě pergola ale jen pár přeložených trámků a zlámaných desek. Prostě je lepší svěřit celou stavbu odborníkům, kteří přeci jen vědí kde a co. Jinak můžete riskovat i pobyt v nemocnici.
Stavba pergoly sice není nic složitého, ale přece jen jde o práci s pilou, hřebíky a sekerou. A to jsou někdy velmi nebezpečné věci.
Levné pergoly většinou nemají žádnou střechu, jen trámky, po kterých se později vine nějaká popínavá rostlina. Nejčastěji asi hroznové víno. Nevýhoda je zřejmá, při dešti musíte prchnout domů.
Proto je lépe volit pergolu zastřešenou, tedy už skoro altán, protože přece jen utíkat domů při každé kapce deště je škoda. Tak si můžete sedět dál a v klidu třeba číst, nebo grilovat a žádný déšť vás nemusí nijak vzrušovat.
Pokud tedy máte zájem, o něco výše je odkaz na firmu, která levné pergoly může dodat a také to tak dělá. Je jen a jen na vás, zda ji oslovíte a dojednáte si spolu obchod, který vám přinese mnoho užitku.