Kapka alkoholu
Ke všem těmto lidem odlišného vyznání relaxace však můžeme jistě připsat jedno společné. Kapku alkoholu. A je jedno, zda je to čučo s alpou na fotbale, nebo kvalitní alkohol někde na chatě. Každému tak, jak mu to vyhovuje. Nevím, co je právě vaše představa, ale já si ty první dvě představit nedokáži. Kdežto tu třetí ano. Chata, nebo srub někde v horách, všude kolem les, kousek může být jezírko a u chaty něco jako veranda. Tam, v pohodlném křesle já, nohy v odpočinkové poloze a vedle mne na stole láhev ginu. Kvalitního. Dokáži si sám sebe představit, jak se pomaličku dostávám do náruče Morfeovy…
Nu, skutečnost je jiná, ale ta nás zajímat nebude. Ostatně, zmínili jsme gin, ten z té pohádky v horách je jediný skutečný, tedy tím míním fakt, že jej mám rád. A víte, co je to vlastně Gin? S tonikem? Asi ano, ale přesto…
Základem Ginu je obilí a zbytek jsou různé přísady, příchuti a příměsi. Ve velké většině u kvalitních nápojů to bývají byliny. U někoho takové a druhého makové. Některé se přísně tají a někteří výrobci recepturu klidně zveřejní.
Tento druh alkoholu se dělí na dva základní typy, a to Jenever a Dry gin. Největší rozdíl mezi nimi je ve výrobě.
Jinak mívá asi milion příchutí, každý chce zvýraznit nějakou jinou. U mne jednoznačně vede jalovec, kterýžto je nejlepší coby nejčistější. Nevím, zda to nemám po dědovi, který vždy říkal, že si musí dát jednu jalovcovou, a dokonce si ji sám vyráběl. Jak, to nevím, ale třeba to také nějak mísil a dělal tak doma gin, aniž to tušil.
Pokud si také chcete dát skutečně dobrý, vyhněte se nákupům z neznámých zdrojů. Raději se podívejte na odkaz zde v článku a budete e mít zaručenu tu nejvyšší kvalitu. A můžete si vybírat dle libosti. A rada na konec, objednávejte ihned, může se stát, že zboží již nebude. I když, nic se neděje, prostě si vyberete jiné.