Jak si půjčují podnikatelé?
Názor, že mají soukromí podnikatelé vždy spoustu peněz, se rozhodně nezakládá na pravdě. Nikdy tomu tak nebylo a ani dnes tomu tak není a zřejmě ani v budoucnu nebude. Tito lidé by sice měli mít peněz úměrně svému snažení, protože jsou jak známo sami svého štěstí strůjci, tudíž by vesměs měli mít peněz opravdu dost, jenže jak praxe ukazuje, je celá řada nejrůznějších důvodů, proč tomu tak není. A proč třou tito nejednou třeba i onu pověstnou bídu s nouzí.
Prostě se takový člověk může snažit i sebevíc, jenže mu to nemusí být vždy co platné. Zkomplikovat se může kdeco a důsledkem je právě nepříjemná finanční tíseň. Ta, jež je u soukromých podnikatelů vlastně ještě daleko horší než u pouhých spotřebitelů, a to proto, že si podnikatelé vydělávají nejen na sebe samotné, ale i na vše, co souvisí s jejich firmou, od financování jejího provozu přes platy zaměstnanců až třeba po povinné odvody státu.
A když na to všechno není peněz dost, je podnikatel ve skutečně složité situaci, ze které ho může nejednou dostat už jedině půjčka. A to zpravidla nebankovní hypotéka bez registru.
Proč právě hypotéka? A proč ze všech hypoték zrovna ta nebankovní? Na tyto otázky existuje v podstatě jednoduchá odpověď. Protože jde o půjčku dostupnou a výhodnou. A o to přece u půjček jde především.
Proč je tomu tak?
Díky nezbytné zástavě nemovitosti coby záruce splácení se tu nebankovní společnost nemusí bát půjčit ani takovému podnikateli v nesnázích, který by pro banky nebyl bonitní, tedy dost dokonalý, a to až sedmdesát procent odhadní ceny takové nemovitosti, s až čtyřicetiletou dobou splácení, a díky jistotě, že se nebankovní společnosti její peníze vrátí, se tu nemusí požadovat ani přemrštěné úroky, jimiž by se kompenzovalo to, co jiní nedokážou vrátit.
A proto tu získají prostředky pro své podnikání třeba i ti, kteří mají nízké příjmy a záznamy v registrech dlužníků.